Wymiana DM Kraków

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maks147
    Classic
    • 2015
    • 1

    Wymiana DM Kraków

    Witam
    W prawdzie nie mam skody ale posiadam vw scirocco 1.4 tsi 160km z sterowaniem s kiery i kompem. Na forum vw nie wiedzą jak mi pomóc to spróbuję u was.
    Mój sterownik kierownicy to 5k0-953-521 BM
    Manetka zamontowana fabrycznie bez tempomatu: 5k0-953-502 k
    Kupiona i zamontowana 5K0953502M (wyżej piszecie że opwinna być 5K0953502 N bo jest z MFA mimo to wszystko prócz tempomatu działa)

    Problem:
    Po zamontowaniu nowego pająka i zakodowaniu tempomatu wyskakuje na wyświetlaczu tempomat z wykrzyknikiem.
    W VAG pojawiły się błędy


    Po włączeniu zapłonu zapala się wskaźnik od tempomatu z wykrzyknikiem, przyciski nie działają
    Nie mogę w blokach pomiarowych sprawdzić reakcji ponieważ w bloku 6 wyświetlają mi się tylko zwykłe parametry samochodu a nie wskazania które powinienem widzieć wg opisu na forum.
    Dodam jeszcze że kodowanie modułu wyglądało tak że wszedłem w kodowanie i zaznaczyłem opcję cruise control
    reszty nie zmieniałem.
    Czy błąd o niskim napięciu na lewej wajsze oznacza uwalone przyciski? Jeśli nie to jak sobie z tym poradzić?

    Dokopałem się do kalibracji czuknika skrętu G85( jakoś tak) i pierwszy błąd dalej się pojawia więc to chyba nie to.
    W blokach pomiarowych 066 (a nie 006) jest reakcja na pedał hamulca i sprzęgła. Na przyciski tempomatu nie ma żadnej reakcji.
    Dodam jeszcze że nie mogę zakodować sterownika wg opisu ponieważ po wejściu w kodowanie w vcds 11.6 okno kodowania wygląda zupełnie inaczej. Mogę wejść w "pomocnika" gdzie mam do wyboru opcje typu tempomat tylna wycieraczka itp. które zaznaczam lub odznaczam
    Jakieś sugestie?

    ewentualnie link do forum vw
  • smelbo
    Classic
    • 2013
    • 3

    #2
    Wymiana DM Kraków

    Cześć Koledzy,
    gdzie najlepiej wymienić dwumasę w Krakowie? Nie chcę jechać do ASO bo krzykną dużo. Zależy mi na tym aby części i usługa były razem na jednym rachunku od mechanika. To tak w razie gwarancji.

    Komentarz

    • kamil90
      Ambiente
      • 2014
      • 113

      #3
      smelbo, do tego nie jest potrzebny żaden specjalistyczny warsztat - jedź do swojego (jeżeli masz takiego) zaufanego mechanika.

      Jeżeli chodzi o gwarancję to jak z każdą gwarancją różnie może być. Teraz wiele podmiotów unika w każdy możliwy sposób uznawania reklamacji. Jednak dowód zakupu zawsze się przyda.

      Pozdro!

      Komentarz

      • smelbo
        Classic
        • 2013
        • 3

        #4
        właśnie chodzi o to że nie robiłem jeszcze nic i nie mam taiego od skody. Jeden jest ale robi to w garażu nieoficjalnie wiec rachunku nie będzie. A na taką naprawę chciałbym go mieć. Czytałem na forum ze skoda-pogwrancyjne jesr nawet ok ale nikt nie wspomniał o grubszej naprawie.

        Komentarz

        • kamil90
          Ambiente
          • 2014
          • 113

          #5
          Jakie masz auto? Uzupełnij profil, będzie łatwiej Ci pomóc

          Komentarz

          • smelbo
            Classic
            • 2013
            • 3

            #6
            już, tylko z oznaczeniem nie jestem pewien. wieczór zweryfikuje

            Komentarz

            • kabanos
              RS
              • 2011
              • 4544
              • Octavia I combi (1U5)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              smelbo, możesz śmiało do nich jechać:

              AUTO SERWIS SKODA to miejsce, w którym świadczymy usługi serwisu samochodów należących do grupy Volkswagena. Wejdź na stronę i sprawdź ofertę serwisu mechanicznego!

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz

              Pracuję...